top of page

Plan ve Proje Hizmetleri

Proje Çizdirmek İçin İzlenen Yol

Proje Aşamaları

Yeni bir arsa almak yada mevcut arsanıza mimari proje çizmek istiyor, ama ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Yapmanız gereken her şey aşağıda.... 

ATLAS MİMARLIK

İlk yapılacaklar

Arsayı aldınız tapunuz elinizde ilk yapacağınız TAPU KAYDI Almak , E-devlet üzerinden web tapu uygulaması ile  Tapu kaydınızı alabilirsiniz. İkinci Olarak HARİTA PLAN ÖRNEĞİNE ihtiyacımız var.

Üçüncü olarak ta İlgili İdarelerden (Belediye, İl özel idare gibi) İMAR DURUMU almalısınız. Son olarak ta

APLİKASYON KROKİSİ gerekiyor .

b2.jpg

İNSAN MERKEZLİ TASARIM

Mimari Projelerin Merkezinde İnsan var, işin özü bu , her şey daha iyi ve konforlu yaşayabilmek için. İnsan için üretiyoruz ve tasarlıyoruz. 

VERİMLİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR PROJELER

Günümüzde alanlar gitgide daralıyor, Pahalılık ,nüfus artışı gibi etkenler yaşadığımız mekanları küçültüyor. Artık geniş ve ferah evlerde yaşayamıyor birçoğumuz. Bu negatif etkenler Mimaride yeni bir akımı da yanında getirdi Minimalist Tasarımlar ve Butik konseptler.  

İkinci Aşama 

Tapu Kaydı, Plan Örneği , İmar durumu ve Aplikasyon Krokisi elimizde ise Projelendirme aşamasına geçebiliriz. Bunun için bir Mimar ile anlaşabilirsiniz.

İlk Olarak Mimar size üstteki evraklardan alacağı bilgiler ile bir taslak oluşturur. Taslak sizin tarafınızdan onaylandıktan sonra sırası ile Mimari Proje,

Statik Proje (İnşaat Mühendisi tarafından), Mekanik Tesisat Projesi (Makine Mühendisi tarafından), Elektrik Proje (Elektrik Mühendisi tarafından) Zemin Etüdleri (Jeoloji Mühendisi tarafından), Harita Projeleri (Harita Mühendisi tarafından) Çizilir. 

Projelendirme aşamaları bittikten sonra projeleriniz ilgili idareye teslim edilir ve ruhsat onay süreci başlar, Bu süre ilgili idareye göre değişebilir, Aylarca beklediğimizde oluyor maalesef , İlgili idarede projeleri inceledikten sonra Ruhsatı yazar ve inşaat sürecine başlayabilirsiniz.

a3.jpg

GELİŞMİŞ YAZILIM DESTEĞİ

Günümüzde artık proje ofislerinin çizim işleri çok kolaylaştı, gelişmiş yazılım destekleri projeleri çok hızlı bir şekilde oluşturmamıza olanak sağlıyor. Eskiden günlerce süren çizimler artık saatler içinde bitiyor, buda Mimarın detaylara girebilmesine olanak tanıyor. 

GERÇEK ZAMANLI BİLGİ

Whatsup, Discord gibi uygulamalar sayesinde artık Müşteri-Mimar-Müteahhit arasındaki koordinasyon üst düzeye çıkmış bulunmakta. Projeler hızlı bir şekilde oluşturulmakta müşteriden onay alınıp yerinde uygulanabilmekte. Bunu için mimar yada müteahhit ziyaretleri yapmaya da gerek yok. 

bottom of page